קופות גמל

קופת גמל היא אפיק חיסכון לטווח ארוך הזוכה להטבות מס מהמדינה. הקופה מתנהלת כחיסכון לטווח ארוך ומאפשרת השקעה במגוון מסלולי השקעה. הקופה מאפשרת לפצל את הכסף המושקע בין מסלולי השקעה שונים וכן להעבירו בכל עת לקופת גמל חדשה אחרת, תוך שמירה על הוותק מהקופה הקודמת. 

עצמאי המתפרנס מעסק או ממשלח-יד, חשוב שתדאג לעתיד שלך באמצעות חיסכון לטווח ארוך. מדינת ישראל מעודדת אותך לחסוך לטווח ארוך באמצעות מתן הטבות מס ייחודיות ומשמעותיות למפקידים לקופת גמל.

כל מה שרציתם לדעת - שאלות ותשובות

קופות גמל משמשות לרוב לחיסכון קצבתי לגיל פרישה. בשנים האחרונות הורחבו השימושים בקופות, לצורך ניהול השקעות של כסף פנוי לכל טווח השקעה.

עבור אוכלוסיית הגיל השלישי, מגילאי 60 ומעלה, הקופה מאפשרת חיסכון הוני ונזילות מלאה של הכספים המופקדים בקופה, בתנאי מיסוי ייחודיים עם אפשרויות מגוונות להורשה, או לקבלת הכספים כקצבה פטורה ממס. 

קופות גמל לחיסכון משמשות גם שכירים, המבקשים להפקיד באופן פרטי על בסיס שכר שאינו מבוטח על ידי מעסיקם.

תיקון 190 לפקודת מס הכנסה מאפשר קבלת הטבות מס למעוניינים להגדיל את חסכונותיהם בגיל הפרישה.
במסגרת התיקון, מתאפשר, בין היתר, להעביר כספי פיצויים לאחר סיום עבודה שלא הוחל עליהם רצף קצבה או רצף פיצויים, או כספי נפטר לחשבון חדש בקופת גמל על שם העובד/ היורש. הכספים בחשבון החדש יהיו נזילים וסגורים להפקדות נוספות.
את כספי הפיצויים ניתן להעביר לחשבון חדש רק לאחר התחשבנות מס מול רשות המסים. עם זאת, מס רווח הון שיוחל בעת המשיכה יחול ממועד סיום העבודה.
אם הנך זכאי לקצבה  של למעלה מ-4,512 ₪ (נכון לשנת 2019) והנך מעל גיל 60 תוכל לבחור בין משיכה קצבתית (סכום חודשי) ללא מס, לבין משיכה הונית חד-פעמית בשיעור מס של 15% מהרווח הנומינלי.

שכיר יכול להפקיד עד 7% מהשכר החודשי והמעסיק רשאי להפקיד 7.5% נוספים וכן עוד 8.3% לפיצויים. ברוב המקרים העובדים חוסכים 5% והמעביד מפריש 5% לצד הפרשה לפיצויים בסך 8.3%. 

חוסך באופן עצמאי,  יכול להפקיד עד 16% מההכנסה החודשית. 

 קופות הגמל מאפשרות פיצול כספים בין מסלולי השקעה שונים וכן מעבר בכל עת בין קופות שונות, תוך שמירה על הוותק מהקופה הקודמת.

בבחירת קופת גמל להשקעה, חשוב לתת דגש לדברים הבאים; רמת ניהול הכספים, הבאה לידי ביטוי בתשואות של קופת הגמל, דמי הניהול, מסלולי ההשקעה ומדד שארפ  המודד את רמת הסיכון של נכסי השקעה ביחס לתשואה על ההשקעה.

רוצים לשמוע עוד? אולי בנושא אחר?

אולי יעניין אותך:

סייבר 2022 – סיכום שנה

למגזין הסייבר המגזין מוגש מטעם הראל חברה לביטוח. המגזין אינו למטרת שיווק אלא לצריכת מידע. בשנים האחרונות אנו רואים גדילה מסחררת בכמות הסטארט-אפים והטכנולוגיות החדשניות

קראו עוד »

המדריך לעובד בחל”ת

מה מבדיל חופשה ללא תשלום מחופשה רגילה? במהלך החל”ת יחסי עובד-מעסיק ממשיכים להתקיים, אך ללא שכר וזכויות אחרות הנלוות לשכר כמו הפרשה לקרן פנסיה וקרן

קראו עוד »

או

השאירו פרטים לקבלת שירות

בדיקת כפל ביטוחי ומעבר על תיק הביטוח

שימו לב, במידה ואינכם לקוחות המשרד, מעבר על תיק הביטוח עלול לכרוח בתשלום.

ישי-סלונים דואגת לשקט הנפשי שלך

מעבר מקצועי לבדיקת כפילויות, הוזלת הפרמיה והרחבות בתנאים.

זה רק ללקוחות? עכשיו, ולזמן מוגבל בלבד – לא!
אנו מציעים לכם שירות אישי מקצועי מקיף – בואו לבדוק על אילו ביטוחים אתם משלמים פעמיים, איפה תוכלו לשלם פחות, איפה נוכל לתת יותר כיסויים וכמובן להשלים חוסרים משמעותיים.

בדיקת כפל ביטוחי ומעבר על תיק הביטוח

איזה כיף שעצרת לביקור.
מלאו את הפרטים למטה ונציג יחזור אליכם בהקדם.

ישי-סלונים דואגת לשקט הנפשי שלך.

הידיעיון של ישי-סלונים

הירשמו וקבלו עדכונים וטיפים חשובים ומעניינים בנושאי ביטוח ופיננסים. תוכלו להסיר את עצמכם מהרשימה בכל עת.

Skip to content