קרנות פנסיה

קרן פנסיה היא נכס חשוב לעתידו הכלכלי של כל אדם ומשפחתו. קרן פנסיה היא מכשיר חיסכון, שמטרתו לייצר הכנסה חודשית קבועה לזמן פרישה ומקנה בנוסף, הגנות ביטוחיות למשך תקופת החיסכון, מסוג כיסוי ביטוחי למקרה מוות ולמקרה של אובדן כושר עבודה. קרנות הפנסיה יודעות להמיר סכום כסף שנצבר בהן במשך כל תקופת החיסכון, לקצבה חודשית, שנותרת יציבה למדי ומהווה את המקור המרכזי ליצירת הכנסות בגילאי הפרישה, העומדים כיום על 62 שנים אצל נשים ו-67 שנים אצל גברים.

כל מה שרציתם לדעת - שאלות ותשובות

עובדים שכירים מפקידים באמצעות המעסיק חלק מתוך השכר, תשלום זה נקרא תגמולי עובד. ” על פי חוק פנסיה חובה השיעור לא ירד מ- 6% ויכול להגיע ל- 7%. במקביל להפקדת העובד, המעסיק מבצע הפקדה נוספת הנקראת תגמולי מעביד (6.5%-7.5% לפי חוק פנסיה חובה), וכן הפקדה של רכיב כספי פיצויים (6%-8.33% לפי חוק פנסיה חובה), סכום אשר מצטבר בקרן והופך לנזיל במקרה של סיום יחסי עובד-מעביד ומשמש כתשלום פיצויי פיטורין.

החל משנת 2017 לאחר החלת חוק פנסיה חובה לעצמאיים, גם עצמאים מחוייבים בהפרשה לפנסיה, כאשר עד למחצית מהשכר הממוצע במשק יש להפריש לפנסיה סכום של 4.45% ומעל למחצית מהשכר הממוצע במשק ועד לגובה השכר הממוצע במשק חייבים בהפרשה של 12.55% לפנסיה.

בנוסף לחיסכון, כוללות קרנות הפנסיה שני כיסויים מרכזיים:

כיסוי ביטוחי למקרה מוות- פנסיית שאירים – משולמת קיצבה חודשית לכל החיים לאלמנ/ה במקרה פטירת העמית, בנוסף, תשלום קיצבה חודשית ליתומים , עד הגיעם לגיל 21.

 כיסוי ביטוחי למקרה של אובדן כושר עבודה – פנסיית נכות – קיצבה חודשית בשיעור של 75%  מהשכר הקובע שלו.

  • פיקוח ממשלתיחיסכון פנסיוני ניתן לצבור רק באמצעות מוצרים פנסיוניים, כהגדרתם בחוק הפיקוח על שירותים פיננסיים. בשונה מכל חיסכון פיננסי אחר, תוכניות החיסכון הפנסיוניות מאושרות על-ידי המפקח על הביטוח באגף שוק ההון במשרד האוצר ומפוקחות מטעמו.
  • הטבות ממשלתיות ייחודיותהחיסכון הפנסיוני מעניק לחוסך הטבות ממשלתיות ייחודיות, כגון הטבות מס וסבסוד ההשקעות.

הבחירה בקרן הפנסיה היא החלטה מהותית בעלת השלכות עתידיות ארוכות טווח. בבחירת  קרן פנסיה יש לשים את הדגש על מסלול ההשקעה, תשואות הקרן ודמי הניהול הנגבים על ידי הקרן.

רוצים לשמוע עוד? אולי בנושא אחר?

אולי יעניין אותך:

סייבר 2022 – סיכום שנה

למגזין הסייבר המגזין מוגש מטעם הראל חברה לביטוח. המגזין אינו למטרת שיווק אלא לצריכת מידע. בשנים האחרונות אנו רואים גדילה מסחררת בכמות הסטארט-אפים והטכנולוגיות החדשניות

קראו עוד »

המדריך לעובד בחל”ת

מה מבדיל חופשה ללא תשלום מחופשה רגילה? במהלך החל”ת יחסי עובד-מעסיק ממשיכים להתקיים, אך ללא שכר וזכויות אחרות הנלוות לשכר כמו הפרשה לקרן פנסיה וקרן

קראו עוד »

או

השאירו פרטים לקבלת שירות

בדיקת כפל ביטוחי ומעבר על תיק הביטוח

שימו לב, במידה ואינכם לקוחות המשרד, מעבר על תיק הביטוח עלול לכרוח בתשלום.

ישי-סלונים דואגת לשקט הנפשי שלך

מעבר מקצועי לבדיקת כפילויות, הוזלת הפרמיה והרחבות בתנאים.

זה רק ללקוחות? עכשיו, ולזמן מוגבל בלבד – לא!
אנו מציעים לכם שירות אישי מקצועי מקיף – בואו לבדוק על אילו ביטוחים אתם משלמים פעמיים, איפה תוכלו לשלם פחות, איפה נוכל לתת יותר כיסויים וכמובן להשלים חוסרים משמעותיים.

בדיקת כפל ביטוחי ומעבר על תיק הביטוח

איזה כיף שעצרת לביקור.
מלאו את הפרטים למטה ונציג יחזור אליכם בהקדם.

ישי-סלונים דואגת לשקט הנפשי שלך.

הידיעיון של ישי-סלונים

הירשמו וקבלו עדכונים וטיפים חשובים ומעניינים בנושאי ביטוח ופיננסים. תוכלו להסיר את עצמכם מהרשימה בכל עת.

Skip to content