מטריה ביטוחית- משלים פנסיית נכות

מבוטחים בקרן פנסיה?? הכתבה הבאה בשבילכם!
 
כל אדם סומך על יכולתו לכלכל ולפרנס את עצמו ובני משפחתו. במקרים בהם לחיים יש תכניות אחרות ואדם נמצא במצב של אי כושר עבודה , קרן הפנסיה משלמת קצבת נכות.
 
אבל , לצערנו ישנם מקרים של אובדן כושר עבודה שאינם מכוסים על ידי קרן הפנסיה ועל כן מומלץ לרכוש משלים פנסיית נכות.
 
בשנת 2008 נכנס לתוקף הסכם פנסיית חובה.

פנסיית חובה היא פנסיית המינימום שנקבעה במשק במטרה להבטיח לכלל העובדים השכירים במשק בהגיעם לגיל פרישה קבלת תשלומי פנסיה. בזכות הסכם זה כל העובדים במדינת ישראל זכאים להפקדות לפנסיה.

קרן הפנסיה נועדה לתת מענה בשלושה תחומים : קבצת זקנה, קצבת שארים (ביטוח חיים) וקצבת נכות (אובדן כושר עבודה).

אז מהי מטריה ביטוחית?

המטריה הביטוחית באה לתת מענה בחוסרים הקיימים בקצבת הנכות:

  • עיסוק ספציפי – כיסוי איכותי לעניין הגדרת הנכות . כיום ההגדרה בקרן הפנסיה הינה מקצועית ואינה כוללת הגדרה של עיסוק ספציפי . ההגדרה העיסוקית מעניקה את הכיסוי המקיף ביותר הקיים בתחום אובדן כושר עבודה. הגדרה זו נותנת הגנה למבוטח בכך שמציין את עיסוקו הספציפי, ובכך אינו נופל בהגדרה של קרן הפנסיה אשר יכולה לדרוש מאדם לעבוד ב”עיסוק סביר אחר”.
  • לדוגמא: מהנדס בניין שהגיש תביעה לפנסיית נכות מסיבת אי היכולת להמשיך לעסוק בתפקידו כמהנדס בשטח עקב בעיות גב ועמוד שדרה. רופא הקרן יבחן האם יוכל לעבוד בתפקיד המתאים להשכלתו- מהנדס בניין ואם כן, ידחה את התביעה לפנסיית נכות ויפנה אותו לעבודה במשרד כמהנדס וכיו”ב במידה ואדם רכש מטריה עם הגדרה עיסוקית חברת הביטוח תשלם לפי עיסוקו ערב קרות האירוע. הגדרה זו מתאימה למקצועות מועדפים- צווארון לבן.

  • ביטול תקופת האכשרה – הכיסוי כולל ביטול של תקופת האכשרה הקיימת בקרן הפנסיה לבעיה רפואית קיימת של עד 5 שנים ממועד ההצטרפות לקרן.

  • ביטול קיזוז תשלומים מגורם ממשלתי – תקנון קרן הפנסיה אומר “קבעה החברה המנהלת כי הנכות נגרמה מאירוע מזכה המקנה זכאות לתשלום קצבה ממקור אחר, תותנה מלוא זכאותו של עמית לקצבת נכות בכך שיתבע את התשלומים המגיעים לו לקצבה ממקור אחר ובהתאם להוראות החוק הרלוונטי” עבור עמית שירכוש כיסוי זה, חברת הביטוח תשלים את הסכום שקיזזה קרן הפנסיה, עד לגובה סכום הפיצוי שהיה משולם על ידי קרן הפנסיה ולכל הפחות 30% מהפיצוי החודשי. כמו כן, ניתן לרכוש הרחבות נוספות בהתאם לבחירת העמית כגון: תשלום רטרואקטיבי, הארכת תקופת המדד להצמדה, הגדלת תגמולי הביטוח בתקופת תשלום הפיצוי וכו’.

למי זה מתאים?

הפוליסה מתאימה ללקוחות שהינם עמיתים פעילים בקרן פנסיה חדשה, המבקשים לשדרג את כיסוי הנכות שלהם בקרן הפנסיה, ולהבטיח לעצמם כיסוי מיטבי למקרה של אובדן כושר עבודה.

איך מצטרפים?

צור עימנו קשר ונסייע לך בהתאמת תנאי הפוליסה לצרכיך ולרצונותיך.
 
 

אין באמור לעיל משום המלצה או יעוץ או חוות דעת מסוג כלשהוא לגבי רכישה או הצטרפות לפוליסה. האמור לעיל מכיל פרטים כלליים בלבד על הפוליסה, ומשמש למידע ראשוני בלבד, ואינו מחליף קריאה ועיון מלא בתנאי הפוליסה. התנאים המחייבים הם תנאי הפוליסה.

ט.ל.ח

לייעוץ והתאמת תנאי הפוליסה לצרכיך ולרצונותיך צור קשר עוד היום.

אולי יעניין אותך:

סייבר 2022 – סיכום שנה

למגזין הסייבר המגזין מוגש מטעם הראל חברה לביטוח. המגזין אינו למטרת שיווק אלא לצריכת מידע. בשנים האחרונות אנו רואים גדילה מסחררת בכמות הסטארט-אפים והטכנולוגיות החדשניות

קראו עוד »

המדריך לעובד בחל”ת

מה מבדיל חופשה ללא תשלום מחופשה רגילה? במהלך החל”ת יחסי עובד-מעסיק ממשיכים להתקיים, אך ללא שכר וזכויות אחרות הנלוות לשכר כמו הפרשה לקרן פנסיה וקרן

קראו עוד »

או

השאירו פרטים לקבלת שירות

בדיקת כפל ביטוחי ומעבר על תיק הביטוח

שימו לב, במידה ואינכם לקוחות המשרד, מעבר על תיק הביטוח עלול לכרוח בתשלום.

ישי-סלונים דואגת לשקט הנפשי שלך

מעבר מקצועי לבדיקת כפילויות, הוזלת הפרמיה והרחבות בתנאים.

זה רק ללקוחות? עכשיו, ולזמן מוגבל בלבד – לא!
אנו מציעים לכם שירות אישי מקצועי מקיף – בואו לבדוק על אילו ביטוחים אתם משלמים פעמיים, איפה תוכלו לשלם פחות, איפה נוכל לתת יותר כיסויים וכמובן להשלים חוסרים משמעותיים.

בדיקת כפל ביטוחי ומעבר על תיק הביטוח

איזה כיף שעצרת לביקור.
מלאו את הפרטים למטה ונציג יחזור אליכם בהקדם.

ישי-סלונים דואגת לשקט הנפשי שלך.

הידיעיון של ישי-סלונים

הירשמו וקבלו עדכונים וטיפים חשובים ומעניינים בנושאי ביטוח ופיננסים. תוכלו להסיר את עצמכם מהרשימה בכל עת.

Skip to content